• Wpisów: 4
  • Średnio co: 249 dni
  • Ostatni wpis: 3 lata temu, 17:32
  • Licznik odwiedzin: 4 149 / 1246 dni
 
lettoore
 
Hej, jak pewnie każdy wie, dzisiaj pierwszy wrzesień. Z tej oto okazji mam specjalny wpis. Są to moje sposoby na naukę. Wiem, że czytają mnie osoby w różnym wieku (i bardzo się z tego cieszę) Więc będzie to pomocne dla osób młodszych, a dla osób które już skończyły szkołę (zazdroszczę bardzo) niech będzie to małe wspomnienie tamtych czasów. Zaczynam!
pizap.com14411211594851.jpg

1. Zanim zaczniesz posprzątaj
Ważne jest, żeby miejsce w którym się uczysz (w moim przypadku jest to krzesło, bo leżąc na łóżku zasypiam po przeczytaniu paru stron) było czyste i przyjemne do nauki.
2. Dobre nastawienie
Masz jutro test z historii z połowy podręcznika, dochodzi północ, a temat nawet nie zaczęty? Znasz to? Ja niestety tak. W takich chwilach dobrze jest po prostu nie myśleć o tym ile masz do zrobienia i nerwowo parzyć na zegarek ze stresem, że już nie zdążymy. Noc jest długa. Ponadto zawsze powtarzam sobie przed snem bo wtedy lepiej się zapamiętuje. Pamiętaj, że czas podczas którego liczysz godziny do testu może być czasem gdy zdążysz już przrobić pierwszy temat. A potem to już tylko... siedem :D
IMG_20150901_165854.jpg

3. Rozpraszacze
Niezawodnym sposobem lepszej nauki jest niestety ale odłożenie telefonu lub laptopa. Ja moje urządzenie usuwam z pola widoku przychodzących powiadomień prosto do szuflady.
4. Kolory cieszą oczy
Chyba każdy się zgodzi, że po prostu coś napisane kolorowo czyta się przyjemniej, wieć zakreślaj! Podkreślaj coś co jest ważne i coś co nie możesz zapamiętać. Tylko nie należy przesadzać, żeby wzrok się nie rozpraszał. Dobrym sposobem który sama stosuje jest swoje oznaczenie kolorowe, np:
- kolorem niebieskim daty
- kolorem żołtym pojęcia
- kolorem różowym coś co nie mogę zapamiętać
- kolorem zielonym zadania i prace domowe
11938008_1122244164471965_1379236715_n.jpg

5. Jedzenie
Zawsze mamy lepszą motywacje kiedy wiemy że coś na nas czeka, więc dlaczego nie możemy zastosować tego w nauce?
Kładziesz żelka na koniec całego tematu i czytasz aż do niego dojdziesz. Szybkość nauki potwierdzona. Można również przygotowywać sobie smaczne przekąski jako oderwanie od siedzenia nad książkami
6. Organizacja czasu
Nie rozpisując się, chodzi po prostu o zapisywanie ważnych testów czy kartkówek do notesu, kalendarza czy plenera. Czasem również przyklejam na tablice korkową czy tam gdzie często patrzę. Ja własnie tworze swój idealny planer, jak skończę to wam pokarze
7. Świeczki
Ostatnim dosyć banalnym sposobem, są świeczki zapachowe. Uwielbiam ich zapach i przy nim lepiej mi się uczy. Ponad to dają fajny klimat.
Uff, dajcie znać czy ktokolwiek dotrwał do końca :D Zdjęcia które są we wpisie są mojego autorstwa. Ja życzę Wam udanego roku szkolnego no i powodzenia!

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego